HOREV

HOREVHOROZ GRUBU ve HOROZ AİLESİ olarak 1997 yılında İstanbul’da kurulan MEHMET EMİN HOROZ EĞİTİM VAKFI HOREV, özellikle mesleki eğitim alanında birçok önemli ‘Sosyal Sorumluluk Projeleri’ni gerçekleştiriyor.

Vakfımızın Amacı:

ATATÜRK ilke ve inkılaplarına bağlı, aydın, akılcı, sağduyulu, kendine güvenen, kabiliyetli ama maddi imkanlardan mahrum Türk çocuklarının, Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri uyarınca eğitim ve öğrenimlerinde başarıya ulaşmalarını sağlamak için karşılıklı veya karşılıksız burs vermek, öğrenciye hitap edecek yurtlar kurmak, öğrencilerin görgü ve bilgilerini artıracak her türlü faaliyetleri gerçekleştirmek veya yapılanlara destek vermek, ekonominin ihtiyaç duyduğu alanlarda belirli mesleğe yönelik yüksek nitelikli ara insan gücü yetiştirilmesine yönelik yükseköğretim kurumları kurmak, yurtiçi veya yurtdışında yüksek lisans yapacak olanlara karşılıksız burs vermektir.

Amaca Yönelik Faaliyetlerimiz:

A-Okul Bağışlarımız

(1) MEHMET EMİN HOROZ ANADOLU LOJİSTİK MESLEK LİSESİ
Türkiye’nin ilk Lojistik Anadolu Meslek Lisesi, İstanbul-Avcılar’da 2005-2006 öğretim yılında hizmete girdi. Okulda  21 Derslik, 2 Laboratuvar, 1 Bilgisayar Sınıfı, 1 Konferans Salonu ve 1 adet Kütüphanesi mevcut.

 (2) MEHMET NURETTİN HOROZ LOJİSTİK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ
Gaziantep-Şehitkamil’de 2012-2013 öğretim yılında hizmete giren bu eğitim kurumunda, 26 Derslik, 3 Laboratuvar, 4 Atölye,1 Bilgisayar Sınıfı, 1 Konferans Salonu ve 1 adet Kütüphane bulunuyor.

B-Öğrenci Burslarımız
Vakfımızca, Üniversitelerimizin özellikle Taşımacılık ve Lojistik bölümü öğrencileri başta olmak üzere, her yıl asgari lisans düzeyindeki yaklaşık 100 öğrenciye burs veriliyor. 2014 yılından itibaren, yapımını gerçekleştirerek M.E:B.’e bağışladığımız Meslek Lisesi öğrencilerinden bir kısmına da burs olanağı sağlayarak mesleki eğitim alanındaki desteğimizi sürdürüyoruz. Ülkemizde çalışma istek ve azmine sahip milyonlarca genç var. MEHMET EMİN HOROZ EĞİTİM VAKFI (HOREV), üretim ve hizmet sektöründe kalite ve verimliliğin artırılmasına yardımcı olmak ve Türk Gençliği’nin uluslararası eğitim standartlarına uygun şartlarda eğitim almasına katkıda bulunmak üzere belirlediği hedefleri doğrultusunda çalışmalarını var gücüyle sürdürüyor.

Sizler de vakfımızın büyümesine yardımcı olmak, Türk gençlerinin iyi eğitim alarak yetişmelerine ve geleceklerine katkıda bulunmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

horev@horoz.com.tr

Vakıf Hesap Bilgileri

AKBANK ŞİŞLİ TİCARİ ŞUBESİ
Mehmet Emin Horoz Eğitim Vakfı HOREV
TR10 0004 6007 8188 8000 1807 12

 

 

HOREV BURS BAŞVURU FORMU

Mehmet Emin Horoz Eğitim Vakfı bursundan yararlanmanız için herhangi bir resmi veya özel kuruluştan burs almamanız gerekmektedir. Kuruluşlar arasında yapılan yazışmalar sonucunda burs alındığı tespit edilen öğrencinin bursu her iki kuruluş tarafından kesilir.
 
KİŞİSEL BİLGİLER
Ad/Soyad
İkamet Adresi
İkamet Tipi
Telefon
E-Mail
Doğum Yeri
Doğum Yılı
Uyruğu
TC Kimlik No
Cinsiyet
 
EĞİTİM BİLGİLERİ
Öğretim Sistemi
Okuduğunuz Üniversite
Okuduğunuz Fakülte
Okuduğunuz Bölüm
 
AİLE BİLGİLERİ
Baba Adı
Baba Mesleği
Anne Adı
Anne Mesleği
Kardeşiniz Var Mı?
Kardeşlerinizin (Var İse) Adı/Yaşı/Öğrenim Durumu
Ailenin Yaşadığı Ev
Ailenin Ortalama Aylık Geliri
Başka Bir Kurumdan Burs Alıyor Musunuz?
  Yukarıdaki bütün bilgiler doğru ve eksiksiz olarak tarafımdan beyan edilmiştir.
 
WhatsApp